ESPD: що це означає і що включає?

Європейський єдиний документ про закупівлі (ESPD) – це стандартизована форма, яка діє як форма самодекларування на початковому етапі відбору для фірм, які подають тендер на контракти. Він призначений для використання всіма країнами-членами ЄС, але особливо використовується у Шотландії замість документа про попередню кваліфікацію (PQQ).

Що входить до ESPD?

Як правило, ESPD дотримується стандартного формату державного сектору, що полегшує роботу як покупців, так і постачальників. 5 січня 2016 року Європейська Комісія видала Регламент імплементації Комісії, який надає інструкції щодо використання ESPD, наприклад, коли вона може бути використана, критерії вибору та виключення та яка інформація буде потрібна.

Цілком ймовірно, що наступні розділи будуть у документі «Єдиного документу про єдині закупівлі» (ESPD), багато з яких – відповіді «так/ні» для того, щоб учасник самозасвідчився або заявив, що розглянув:

  • Інформацію про учасника торгів.
  • Підстави для виключення.
  • Критерії відбору.
  • Придатність.
  • Економічний та фінансовий стан.
  • Технічні та професійні здібності.
  • Гарантію якості

Відповідь ESPD може виглядати обтяжливо, однак, головним чином, ставлять галочки в потрібних полях та гарантують, що організація відповідає вимогам покупця щодо торгів. Як і на будь-якій стадії попередньої кваліфікації в процесі торгів, вона також існує, щоб окреслити перешкоди для участі та виключити ті компанії, які не підходять для участі в торгах. Орган може також запитати про подібні попередні приклади контрактів та посилання для оцінки вашої придатності, які будуть специфічними для контракту, на який ви претендуєте, та додані до загальних питань. Прийняти участь у будь-якому тендері можна на сайті sale.ueex.com.ua.

Переваги ESPD

Форма ESPD була введена для впорядкування транскордонних процесів для ряду закупівель. Значна частина документа PQQ або стандартної анкети , що є дуже схожими документами попереднього відбору, що використовуються у процедурах закупівель відповідно до меж ЄС. Як Європейський єдиний документ про закупівлі, так і документи SQ мають стандартні запитання, а потім конкретні питання, які застосовуються до відповідного контракту – PQQ трохи більш «вільними», оскільки не існує встановленого формату, і він може бути навіть більшим, ніж тендер у деякі випадки. Звідси запровадження таких документів, як «Єдиний європейський документ про закупівлі та SQ».

Як учасник торгів, це має заощадити час, оскільки не потрібно постійно заповнювати той самий документ ESPD знову і знову, і можна повторно використовувати форму, де це доречно. Це особливо актуально при поданні заявок на контракт у Україну за допомогою порталу Прозорро.Продажі, оскільки портал буде зберігати попередні відповіді ESPD, а потім використовувати для інших державних контрактів. Прочитати детально про тендер на продаж лісу можна на сайті sale.ueex.com.ua/news/aukciony-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale.

Коли використовується ESPD?

Як і традиційний досвід закупівель, відповідь ESPD може бути використано в одно- або двоступеневому процесі. Отже, «Єдиний європейський документ про закупівлі» може бути використаний як самостійний перший етап для кваліфікації відповідних учасників торгів до другого етапу – тендеру. Або він може бути використаний в одноетапному процесі поряд із поданням тендеру, що також є загальним, якщо орган влади використовує відкритий процес. Кожна процедура має плюси і мінуси, однак одноетапний процес може усунути деякі перешкоди, пов’язані з торгів.

Заповнення ESPD

Документ ESPD може здатися важким для заповнення, але в основному це завдання з дотримання вимог, а описові відповіді та елементи ціноутворення – це серце подання пропозицій. Це не так складно, як здається на перший погляд, і в Інтернеті є доволі багато ресурсів, що містять інструкції по заповненню відповідного документу.